Odporúčame ochutnať vynikajúce lokálne ryby a rybacie špeciality. Na Faeroch milovníci mäsa určite neobídu špeciality pripravované z jahňacieho mäsa a možno si trúfnete ochutnať aj veľrybu. Kuchári varia z prvotriednych surovín a tú kvalitu isto oceníte, aj keď ceny budú omnoho vyššie ako tie na ktoré sme zvyknutí u nás doma. 

Odporúčané reštaurácie v Torshavne:

Aárstova – Vynikajúca a autentická reštaurácia, ktorá ponúka hlavne miestne produkty t.j. jahňacie mäso a ryby. Menu je jednoduché a a dovedené do dokonalosti. Odporúčame troj alebo päť chodové degustačné menu v ktorom nájdete celé Faerské ostrovy. Nič lepšie nie je.  Atmosféra reštaurácie odráža prírodné elementy a povahu Faeranov. Stôl si nezabudnite rezervovať vopred kľudne aj deň, dva keďže je veľmi populárna.

Katrina Christiansen - Ďalšia reštaurácia kde si najprv rezervujte stôl a až potom pozrite na menu. V opačnom prípade sa stane, že vám začnú tiecť slzy od hladu a na jedlo sa budete pozerať cez okno. Miesto kde sa nachádza reštaurácia sa datuje do začiatku 18.st. Zaujímavosťou je, že na mieste kde stojí dnešná reštaurácia sa narodil faerský spisovateľ William Heinesen, ktorý je považovaný za vôbec najlepšieho akého ostrov vyprodukoval. Menu odráža faerskú kuchyňu a španielske tapas. Zaujímavá kombinácia. Objednajte si 5 chodové Katrina Tasting menu.

THE TARV Grillhouse - Príjemná reštaurácia, ktorá sa nachádza v jednej z historických budov prístavu. Máte možnosť si tu pochutnať na kvalitnom grilovanom mäse, či výborných tresčích líčkach. Miestna kuchyňa je kombináciou prípravy jedla na grile a tradičných rúrach, ktoré na prípravu jedla využívajú tvrdé, tropické uhlie, ktoré pochádza z Kuby. 

Barbara fish house - ak máte radi ryby a dary mora, reštaurácia Barbara bude pre vás asi najlepšou voľbou, kde si môžete pochutnať na čerstvých úlovkoch dňa, tradičných či moderných receptoch.   

Fisk og Kips - najlepší fish and chips v meste, ktorý patrí k tradičnému streetfoodovému jedlu, ktoré vás isto nesklame. Rady návštevníkov a fakt, že niekedy musíte na vaše jedlo z tohto stánku čakať aj 20 minút sú jasným dôkazom o obľúbenosti tohto miesta aj medzi domácimi. Za ochutnanie stoja aj kalamáre, či miestny hot dog. 

 

← Strava, jedlo a reštaurácie (zoznam krajín)

Reštaurácie

THE TARV Grillhouse

THE TARV Grillhouse

Základná reštaurácia

Torshavn, Faerské ostrovy

Výborná reštaurácia, ktorá sídli v jednom z historických domov v prístave hlavného mesta Torshavn. V jej menu nájdete rôzne druhy grilovaného mäsa vrátane kvalitného hovädzieho, či jahňaciny. Reštaurácia razí heslo, že "grilovanie je forma umenia". Reštaurácia je vybavená elegantným spojením grilov a pecí. Z dreveného uhlia, ktoré pochádza z Kuby sa získava charakteristická dymová chuť, vôňa a šťavantosť. Okrem grilovaných špecialít tu máte možnosť ochutnať rôzne druhy sušeného odležaného hovädzieho mäsa. Na svoje si rozhodne prídu aj nadčenci rýb, ktorí tu majú možnosť ochutnať výbornú tresku, či úlovky dňa, no nesmú chýbať ani rôzne špeciality v podobe čerstvých darov mora. Tarv ponúka bohatú vínnu kartu a tak istu originálne nápojové menu. Pre obľúbenosť reštaurácie vám odporúčame spraviť si vopred rezerváciu stola. 

Katrina Christiansen

Katrina Christiansen

Základná reštaurácia

Tórshavn, Faerské ostrovy

Ďalšia reštaurácia kde si najprv rezervujte stôl a až potom pozrite na menu. V opačnom prípade sa stane, že vám začnú tiecť slzy od hladu a na jedlo sa budete pozerať cez okno. Miesto kde sa nachádza reštaurácia sa datuje do začiatku 18.st. Zaujímavosťou je, že na mieste kde stojí dnešná reštaurácia sa narodil faerský spisovateľ William Heinesen, ktorý je považovaný za vôbec najlepšieho akého ostrov vyprodukoval. Menu odráža faerskú kuchyňu a španielske tapas. Zaujímavá kombinácia. Objednajte si 5 chodové Katrina Tasting menu.

Aárstova

Najchutnejšie reštaurácie sveta

Aárstova

Tórshavn
Faerské ostrovy

Vynikajúca a autentická reštaurácia, ktorá ponúka hlavne miestne produkty t.j. jahňacie mäso a ryby. Menu je jednoduché a a dovedené do dokonalosti. Odporúčame troj alebo päť chodové degustačné menu v ktorom nájdete celé Faerské ostrovy. Nič lepšie nie je.  Atmosféra reštaurácie odráža prírodné elementy a povahu Faeranov. Stôl si nezabudnite rezervovať vopred kľudne aj deň, dva keďže je veľmi populárna.

Rezervovať
Koks
Koks

Najchutnejšie reštaurácie sveta

Koks

Leynavatn
Faerské Ostrovy

Ak niekomu poviete, že ste boli v Kokse tak mu hneď zažiaria oči. Dostali ste sa tam? Aké to bolo? Koks je najlepšia reštaurácia na ostrovoch  a je až tak dobrá, že má dve michelinské hviezdičky. V čom je taká dobrá? V Kokse sa neexperimentuje, ale zdokonalujú sa tradičné miestne procesy ako sušenie, fermentovanie, solenie, údenie. Pretvára starodávne kuchárske procesy na súčasné lahôdky. Šefkuchár Poul Andrias Ziska varí len z lokálnych surovín a aj to len podľa aktuálnej sezóny. Nájdete tu jednoduchosť a čerstvosť. Chuť ktorá Vám ostane na jazyku bude nekompromisne faerská. Ak nebodaj niečo potrebujú doviezť tak je to vždy len z niektorej inej škandinávskej krajiny. Výber je jednoduchý, dajte si tasting menu v hodnote 250 euro, nič iné tu nenájdete. K tomu šampanské či skvelé víno. Do Koksu sa dá ťažko dostať kedže maličká reštaurácia je uprostred ničoho, uprostred prírody a takisto stoly sa rezervujú dlho vopred...vojde sa sem maximálne 8 ľudí. Neváhajte teda a stôl si rezervujte vždy s obrovským predstihom. Nebudete ľutovať.

K

Polárne oblasti   Európa  

Faerské ostrovy, Škandinávia, Island, Dánsko


náročnosť

10 dní

Trvanie

3030 3885€

Detské zľavy

Dovolenka Očarujúce Faerské ostrovy a magické Dánsko
F

Polárne oblasti   Európa  

Faerské ostrovy, Škandinávia, Dánsko


náročnosť

0 dní

Trvanie

3665
K

Polárne oblasti   Európa  

Faerské ostrovy, Škandinávia, Dánsko

27.08. → 31.08. +1 termín

náročnosť

5 dní

Trvanie

1706 1895€
Vodopády. Ktoré sú tie naj? Prémiový blog

Prémiový blog Vodopády. Ktoré sú tie naj?

Vodopád. Hrmiaca voda, ktorá vás zamočí na stovky metrov. Neuveriteľný zážitok, ktorý sa v anketách našich klientov často dostáva na prvé miesto.…

Ľuboš Fellner 15 min. čítania
TOP 10 Faerských ostrovov Blog

Blog TOP 10 Faerských ostrovov

O Faerských ostrovoch hovoríme v BUBO ako o maximálnej európskej severskej exotike. Neobjavený a izolovaný kus sveta, ktorý toho ale skrýva pre…

Katarína Líšková 9 min. čítania
Streymoy - najväčší z Faerských ostrovov Streymoy

Streymoy Streymoy - najväčší z Faerských ostrovov

Je najväčším a najľudnatejším ostrovom, pričom tu žije väčšina populácie Faerských ostrovov. Svoje miesto tu má hlavné mesto - Torshavn, no…

Robert Taraba 18 min. čítania
Najunikátnejšie majáky sveta Blog

Blog Najunikátnejšie majáky sveta

Niekto zbiera známky, odznaky, iný vína, Pokémonov. Ja na svojich cestách navštevujem majáky na konci sveta. Poďme sa spoločne pozrieť za…

Ľuboš Fellner 15 min. čítania