Odporúčame ochutnať vynikajúce lokálne ryby a rybacie špeciality. Na Faeroch milovníci mäsa určite neobídu špeciality pripravované z jahňacieho mäsa a možno si trúfnete ochutnať aj veľrybu. Kuchári varia z prvotriednych surovín a tú kvalitu isto oceníte, aj keď ceny budú omnoho vyššie ako tie na ktoré sme zvyknutí u nás doma. 

Odporúčané reštaurácie v Torshavne:

Aárstova – Vynikajúca a autentická reštaurácia, ktorá ponúka hlavne miestne produkty t.j. jahňacie mäso a ryby. Menu je jednoduché a a dovedené do dokonalosti. Odporúčame troj alebo päť chodové degustačné menu v ktorom nájdete celé Faerské ostrovy. Nič lepšie nie je.  Atmosféra reštaurácie odráža prírodné elementy a povahu Faeranov. Stôl si nezabudnite rezervovať vopred kľudne aj deň, dva keďže je veľmi populárna.

Katrina Christiansen - Ďalšia reštaurácia kde si najprv rezervujte stôl a až potom pozrite na menu. V opačnom prípade sa stane, že vám začnú tiecť slzy od hladu a na jedlo sa budete pozerať cez okno. Miesto kde sa nachádza reštaurácia sa datuje do začiatku 18.st. Zaujímavosťou je, že na mieste kde stojí dnešná reštaurácia sa narodil faerský spisovateľ William Heinesen, ktorý je považovaný za vôbec najlepšieho akého ostrov vyprodukoval. Menu odráža faerskú kuchyňu a španielske tapas. Zaujímavá kombinácia. Objednajte si 5 chodové Katrina Tasting menu.

THE TARV Grillhouse - Príjemná reštaurácia, ktorá sa nachádza v jednej z historických budov prístavu. Máte možnosť si tu pochutnať na kvalitnom grilovanom mäse, či výborných tresčích líčkach. Miestna kuchyňa je kombináciou prípravy jedla na grile a tradičných rúrach, ktoré na prípravu jedla využívajú tvrdé, tropické uhlie, ktoré pochádza z Kuby. 

Barbara fish house - ak máte radi ryby a dary mora, reštaurácia Barbara bude pre vás asi najlepšou voľbou, kde si môžete pochutnať na čerstvých úlovkoch dňa, tradičných či moderných receptoch.   

Fisk og Kips - najlepší fish and chips v meste, ktorý patrí k tradičnému streetfoodovému jedlu, ktoré vás isto nesklame. Rady návštevníkov a fakt, že niekedy musíte na vaše jedlo z tohto stánku čakať aj 20 minút sú jasným dôkazom o obľúbenosti tohto miesta aj medzi domácimi. Za ochutnanie stoja aj kalamáre, či miestny hot dog. 

 

← Strava, jedlo a reštaurácie (zoznam krajín)

Severské leto

Dovolenka Faerské ostrovy a Island
K

Polárne oblasti   Európa  

Faerské ostrovy, Škandinávia, Island, Dánsko


náročnosť

10 dní

Trvanie

2920 3650€
F

Polárne oblasti   Európa  

Faerské ostrovy, Škandinávia, Dánsko


náročnosť

10 dní

Trvanie

3665

Exotická Európa s BUBO

Dovolenka Faerské ostrovy
K

Polárne oblasti   Európa  

Faerské ostrovy, Škandinávia, Dánsko


náročnosť

5 dní

Trvanie

1332 1665€
Vodopády. Ktoré sú tie naj? Prémiový blog

Prémiový blog Vodopády. Ktoré sú tie naj?

Vodopád. Hrmiaca voda, ktorá vás zamočí na stovky metrov. Neuveriteľný zážitok, ktorý sa v anketách našich klientov často dostáva na prvé miesto.…

Ľuboš Fellner 15 min. čítania
Streymoy - najväčší z Faerských ostrovov Prehliadka

Prehliadka Streymoy - najväčší z Faerských ostrovov

Je najväčším a najľudnatejším ostrovom, pričom tu žije väčšina populácie Faerských ostrovov. Svoje miesto tu má hlavné mesto - Torshavn, no…

Robert Taraba 18 min. čítania
Najunikátnejšie majáky sveta Blog

Blog Najunikátnejšie majáky sveta

Niekto zbiera známky, odznaky, iný vína, Pokémonov. Ja na svojich cestách navštevujem majáky na konci sveta. Poďme sa spoločne pozrieť za…

Ľuboš Fellner 14 min. čítania
Torshavn - tipy na návštevu Torshavn

Torshavn Torshavn - tipy na návštevu

Bájny Thorov prístav a najdôležitejšie mesto aké tu nájdete. Torshavn je hlavným mestom Faerských ostrovov, aj keď domáci mu nepovedia inak ako…

Robert Taraba 17 min. čítania

UŽITE SI DOVOLENKU V EXOTIKE

Utečte pred zimou za najlepšiu cenu