Kuchyňa Džibutska je pre našinca jednou veľkou neznámou. Tým, že Džibutsko leží na severovýchode Afriky, stáročia kontaktov s Etiópiou, Somálskom či Jemenom ovplyvnilo aj jeho kuchyňu a chute. Je známa svojimi koreninami, exotikou, ktorá sa občas podoba na Indiu a ak máte radi aj pikantné jedlá, ste tu doma.

JEDLO V DŽIBUTSKU

Málokto pozná aspoň jedno jedlo z Džibutska, no ak máte radi ochutnávanie exotiky na cestách, skúste ako prvé jedlo Fah-Fah, ktoré sa považuje za jedno z národných jedál. Typicky má v sebe kozie mäso, zeleninu aj čili a dokonca ho občas môžete nájsť aj s ťavím či jahňacím mäsom. Mukbaza má jemenské korene, no v Džibutsku ju milujú a ide v tomto prípade o vynikajúcu rybu, ktorú potreli zmesou korenín, pričom sa počas podávania nakrája a premieša s banánmi, medom alebo datľami. Ospevovaným jedlom v Džibutsku je aj Shudahkharis, ktoré bude pripomínať indické biriyani. Ryža, jahňacie mäso, kardamóm, koreniny a k tomu chlebové placky. Aj v Džibutsku môžete zažiť skvelú hostinu. K perfektným dezertom patria grilované banány alebo banánové bochníčky, kedy sa banán roztlačí a s koreniami akými je muškátový oriešok sa obalí v cestíčku a vhodí do oleja. Skvelým pouličným jedlom je Sambuussa, miestna verzia samosov, ktoré môžete mať naplnené mäsom alebo zmesou zeleniny či cibuľky. Podávajú sa s pikantnou čili pastou.

NÁPOJE V DŽIBUTSKU

Džibutsko je moslimská krajina a tak sa tu takmer neholduje alkoholu. V lepších hoteloch či rezortoch ho dostanete, no na ulici alebo v pouličnej reštaurácii nie. Pije sa tu obľúbený čaj, káva a miestni holdujú najmä ovocným džúsom medzi ktorými vyniká granátové jablko, ananás, pomaranč alebo citrón.

REŠTAURÁCIE, KTORÉ ODPORÚČAME

Cafe de la Gare (Džibuti City) – ak by ste mali v hlavnom meste Džibutska chuť na fine dining, potom je táto voľba tá najlepšia, akú môžete spraviť. Reštaurácia je umiestnená v krásnej budove z roku 1898 a čaká vás tu francúzska kuchyňa, príjemný bar a menu, ktorému dominujú čerstvé ryby, dary mora alebo perfektný stejk. Skúsite kačacie prsia v medovej omáčke?

La Mer Rogue (Džibuti City) – reštaurácia patrí medzi najpríjemnejšie v hlavnom meste a na svoje si tu prídu všetci milovníci morských plodov. Ak máte chuť na homára, zrejme skončíte práve tu. Zaujme vás viac krab? Žiaden problém. V ponuke majú aj najčerstvejšie ryby a vždy je tu na výber obrovské množstvo možností.

 

← Strava, jedlo a reštaurácie (zoznam krajín)

K

Afrika  

Džibutsko, Etiópia


náročnosť

11 dní

Trvanie

3621 4260€
K

Afrika  

Džibutsko, Etiópia


náročnosť

18 dní

Trvanie

6585
E

Afrika  

Džibutsko, Somálsko, Eritrea, Sudán

27.11. → 14.12.

náročnosť

18 dní

Trvanie

10560
K

Afrika  

Džibutsko, Etiópia


náročnosť

22 dní

Trvanie

7720
Veľká päťka alebo 24 zvierat pre rok 2024 Prémiový blog

Prémiový blog Veľká päťka alebo 24 zvierat pre rok 2024

Naša planéta je úžasným miestom, kde ešte stále môžete natrafiť na autentickú divokú prírodu aj s jej obyvateľmi - fascinujúcimi divými zvieratami…

Martin Karniš 48 min. čítania
Karavány - viac ako obchod na ceste Blog

Blog Karavány - viac ako obchod na ceste

Historické karavány boli väčšie či menšie skupiny skladajúce sa často z viacerých ľudí a nosných, alebo ťažných zvierat. Obvykle chodili za…

Martin Karniš 35 min. čítania